Не мога да си спестя коментара за водещата по бТВ Ана Цолова, която почти провали интервюто днес с Иван Костов – главно с глупавия си навик да прекъсва събеседниците си и да прави неуместни “кухненски” вметки в изказванията им.
Иначе, тази новина в Труд показва, че в България има хора, които не само живеят без документи, но и техните деца, а и вероятно внуци, също са без документи. Истината изисква да добавим, че когато се сдобият с лични карти, тези хора често стават и собственици на огромни фирми с дългове и кредити, както и продават правото си на глас за суми от 20 до 50 лева. Може би наистина не им трябват документи.
В България има 45 мултимилионери и 598 милионери, които държат парите си в банки – общо 46 милиарда лева. Много интересни данни.
24 часа публикува интервю със зам-кмета на София Тодор Чобанов с доста интересни идеи за бъдещето на София. Ако говорим за археология, подобни статии и снимки доста нахъсват иманярите, които са унищожили не един исторически обект в България.
Много бързо лъсна истината за митичните американци, проявили интерес към АЕЦ “Белене” – със същия успех Богомил Манчев можеше да се назове арабски шейх, китайски милиардер и африкански император. Парите и интереса зад това неизменно са руски.
Изключително интересни материали за Гърция има в българската секция на Дойче Веле. Изумително е една страна как може при сравнително неизменни външни условия (или не по-неблагоприятни отколкото за другите в ЕС) успява да практически да фалира, докато се къпе в пари. И това за по-малко от десет години. Ще има материал за доста книги – икономика, политика и народо-психология. Гърците са твърдо убедени, че има световен заговор срещу тях и са още по-уверени, че със стачки, протести, палежи и заплахи за война ще накарат някой (Германия? ЕС? МВФ?) да им даде още пари, които да налеят в бездънната яма, наречена “социални придобивки”. За гърците въпросът е и някак опрял до национална чест и балкански престиж – не могат да допуснат да стигнат до стандарта на българите, които години наред са били техни домашни слугини и берачи на портокали и маслини. С тези темпове обаче, през 2020г. може да са на нивото на Албания, а ако албаниците засилят икономическия си ръст, може и да са под техния стандарт. Просто факти.